Fundacja Arka

Bydgoszcz

Spotkanie w Tryszczynie

Tryszczyn 2015

W dniach 27.09 -02.10.2015 r. Fundacja Arka Bydgoszcz,  zorganizowała kolejne ogólnopolskie spotkanie  integracyjne osób niepełnosprawnych.

Udział w nim wzięli uczestnicy i laureaci  X  już konkursu literackiego pt.”Podziel się tradycją”. Świętowaliśmy fakt wydania książki zawierającej najciekawsze opowiadania konkursowe. Ukazała się pod konkursowym tytułem „Podziel się tradycją”.  Książka spotkała się z gorącym przyjęciem przez uczestników.

W jej wydaniu pomogły nam:  Bydgoski Dom Wydawniczy „Margrafsen”,  Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy oraz Vossloh Cogifer Polska sp. z o.o. .

Tegoroczny zjazd Arkowiczów odbył się  w malowniczym Tryszczynie niedaleko Bydgoszczy. Gościliśmy w pięknym „Park Hotel”, w którym żyliśmy w przekonaniu , że bariery  nie istnieją. Załodze dziękujemy za wspaniałą i miłą obsługę, za wyrozumiałość, i gotowość pomocy w każdej sytuacji. Mamy nadzieję ze wrócimy tam za rok.

Jak co roku czas spędziliśmy realizując się twórczo na warsztatach malarskich aktorskich i fotograficznych. Nie zabrakło różnych atrakcji jak autorskie koncerty i wieczorki literackie w wykonaniu uczestników , wycieczka do Klasztoru Karmelitanek Bosych, czy odwiedziny grobu Leona Wyczółkowskiego.

Zbigniew Wróbel swoim wykładem na temat pisania scenariuszy przygotował uczestników na kolejne wyzwania konkursowe.

Tradycyjnie pobyt swój zakończyliśmy uroczystą kolacją na której gościliśmy Amazonki z Koszalina, Kołobrzegu, Szczecinka. Zatrzymały się u nas w trakcie swojej pielgrzymki na Jasną Górę. Wieczór uatrakcyjnił występ grupy aktorskiej pod dowództwem Ludmiły Małeckiej, która w tak krótkim czasie przygotowała niesamowite przedstawienie !

 O integrację Amazonek i Arkowiczów zadbał Zenek Miszewski z małżonką  prowadząc  niezwykle porywające do śpiewu i tańca karaoke.

Nasi goście mogli zapoznać się również z efektami prac grupy malarskiej pod przywództwem Waldemara Jana Zyśka oraz fotograficznej, którą kierował Janusz Michalski. W tym dniu zadbaliśmy nie tylko o ducha imprezy ale i ciało .

I to dzięki Paulinie Jóźwiak z firmy „Mary Kay”, która zadbała o wizerunek artystyczny  naszych Arkowych  Aktorek podczas najważniejszego wieczoru. 

Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z porad prawnych, których udzielała Renata Berg. Niektórzy skorzystali ze wsparcia psychologicznego u Pauliny Sankiewicz. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwała Ludmiła Budzińska, nasza niezastąpiona pielęgniarka, błyskawicznie reagująca  w każdej  kryzysowej sytuacji. Nad całością czuwała Barbara Olszewska z niezastąpioną asystentką Kasią Boruch.

Wszyscy z pozytywnie naładowanymi akumulatorami rozjechali się do swoich domów licząc na ponowne spotkanie za rok  ! 

 

UE LOGO

Przekaż nam 1%

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Mamy profil na Facebooku

1% dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

logo 1procent

 

   Czytaj więcej...

Nowa Książka

ksiazka smak szczescia

Rozstrzygnięcie konkursu

Podziel się tradycją - rozstrzygnięcie konkursu

Dnia 18.05.2015 w siedzibie Fundacji Arka Bydgoszcz odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu „Podziel się tradycją” zorganizowanego przez Fundację Arka Bydgoszcz dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Wspomnienia

Z radością powracamy myślami do minionych chwil. Aby wspomnienia ożyły z większą siłą mamy dla Was kilka zdjęć.

Wigilia 2014

Pieczyska 2014 r

Poradnictwo 2015

Razem w lepsze jutro

poradnictwo psychologiczne dla osób niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego.

czytaj więcej

Projekt współfinansowany ze środków PFRON

pefron

Spotkanie z mistrzem

4-pory

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

PAY ROLL

Serdecznie zapraszamy do aktywnego zaangażowania się w działania na rzecz Fundacji!

Szukamy firm, które zechciałyby się zaangażować w akcje przekazywania końcówki od pensji na rzecz naszej Fundacji. Procedura jest bardzo prosta, wystarczy wypełnić krótki formularz i sprawa załatwiona! Sprawdźcie czy w Waszym otoczeniu są osoby lub firmy, które byłyby zainteresowane tą formą wsparcia fundacji. Jeśli tak to prosimy o kontakt-prześlemy Wam materiały i szczegółowe informacje lub skontaktujemy się bezpośrednio ze wskazaną firmą.

Polecamy

Fundacja Arka Bydgoszcz

Nazwa fundacji nie jest przypadkowa. Wiemy z Biblii, że Arka była schronieniem, jak również początkiem nowego lepszego świata.

Współczesna Arka chciałaby poprzez szerzenie idei akceptacji, tolerancji i integracji społecznej przyczynić się do ulepszania tego świata, być wsparciem dla osób niepełnosprawnych i nie tylko.

Zadanie trudne w czasach, gdy zapomina się o podstawowych wartościach.

Poprzez hasło "Odkrywamy Świat Osób Niepełnosprawnych" chcemy społeczeństwu przybliżyć niepełnosprawnych, jakich jeszcze nie znają.

To umożliwi wzajemne poznanie i zrozumienie. Poprzez "okna na świat", jakimi są dla niepełnosprawnych akcje organizowane przez naszą fundację, dajemy im możliwość zaprezentowania swoich jakże nietuzinkowych zdolności.

Społeczeństwo może bardzo wiele nauczyć się od ludzi, którzy codziennie zmagają się z chorobą i cierpieniem, chociażby pokory i cierpliwości, o które tak trudno w życiu codziennym. Niepełnosprawni mogą być wskazówką dla tych, którzy przytłoczeni trudną codziennością zagubili sens życia.

Ufamy, że małymi kroczkami przyczynimy się do pełnej integracji społecznej, bez żadnych podziałów.

Zapraszamy do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciach, czyli do wstąpienia na pokład Arki.

Odmieńcy Andrzeja Jakubiczki ; NIE PYTAJ Agaty Krzyżanowskiej

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 0

Wczoraj 19

W tym tygodniu 0

W tym miesiącu 449

Wszystkie wizyty 937177

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu