Fundacja Arka

Bydgoszcz

konkurs smak szcz

„SMAK SZCZĘŚCIA”

Fundacja Arka Bydgoszcz ogłasza kolejny konkurs pod hasłem „Smak szczęścia”. Do udziału zaprasza osoby niepełnosprawne, które za pomocą pióra, obiektywu aparatu fotograficznego lub pędzla potrafią odpowiedzieć na pytanie „ Czy szczęście smakuje?
Każdy z Nas nosi inną receptę na szczęście, inaczej je określa, posiada inne metody szukania i odnajdywania go. Każdy z nas inaczej interpretuje jego smak i znaczenie.
Czas podjąć kolejne, być może niełatwe, ale wartościowe zadanie. Dlaczego? Przede wszystkim szczęście osób niepełnosprawnych jest głębsze, bo okupione wysiłkiem i wrażliwością. A każde bogactwo wewnętrzne trzeba rozdać.
Ile więc ludzi tyle możliwości, ilu artystów, tyle szans na obdarowanie!
Opowiedzcie proszę o smaku Waszego szczęścia
Wyróżnione i zauważone przez Kapitułę prace – zarówno literackie jak fotograficzne i malarskie – zostaną wydane w kolejnej publikacji z cyklu „Niepełnoprawni odkrywają świat". Będzie to album zawierający wyróżnione prace, którym zainspirujemy nie tylko siebie nawzajem, ale też otaczający nas świat, a czy może być piękniejsze inspirowanie nad to, które pociąga do bycia szczęśliwym?
Jednocześnie podnosimy stopień twórczego zaangażowania zaznaczając, że literacki zestaw konkursowy powinien zawierać dwie formy: opowiadanie oraz scenariusz na podstawie opowiadania
Prace należy nadsyłać do dnia 31.03.2016 r. na adres:
Fundacja Arka Bydgoszcz
ul. Warszawska 25
85-058 Bydgoszcz
z dopiskiem: “KONKURS”
Więcej informacji oraz regulamin konkursu na www.fundacja-arka.org

wspolnymi silami

rozwinac skrzydla

Z serii: Miłych niespodzianek ciąg dalszy.

 

Dziś pragniemy podzielić się fotorelacją ze spotkania jakie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie z zorganizowali : Agnieszka Polityka oraz Krzysztof Marciński.

Promowali oni naszą ARKĘ oraz nasze publikacje wśród mieszkańców Jaworzna.

Dziękujemy za zaangażowanie oraz chęci. Świetny wzór do naśladowania Życzymy siły do dalszego działania.

 

zdjęcia MBP w Jaworznie

niepełnosprawni tu i teraz

Kochani !

Bardzo się cieszymy, że możemy od czasu o czasu pochwalić się naszymi Arkowiczami.

Dzisiaj czas na Anię Tokarską. Przedstawiamy Wam  jej  artykuł, który ukazał się w biuletynie „Niepełnosprawni Tu i Teraz” w Grudniu 2015. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z biuletynem oraz artykułem o naszej Arce.

Serdecznie Zapraszamy !

Pobierz cały biuletyn

Konkurs: SMAK SZCZĘŚCIA

Organizator

FUNDACJA  ARKA

BYDGOSZCZ

ul. Warszawska 25

85-058 Bydgoszcz

Zaprasza do udziału w konkursie z cyklu

„Odkrywamy Świat Osób Niepełnosprawnych”

 

Temat konkursu:

SMAK SZCZĘŚCIA

  Fundacja Arka Bydgoszcz ogłasza  kolejny konkurs pod hasłem „Smak szczęścia”. Do udziału zaprasza osoby niepełnosprawne, które  za pomocą pióra, obiektywu aparatu fotograficznego lub pędzla potrafią odpowiedzieć na pytanie „ Czy szczęście smakuje?

Każdy z Nas  nosi inną receptę na szczęście, inaczej je określa,  posiada inne metody szukania i odnajdywania go. Każdy z nas inaczej interpretuje jego smak i znaczenie.

 Czas podjąć kolejne, być może niełatwe, ale wartościowe zadanie.  Dlaczego? Przede wszystkim szczęście osób niepełnosprawnych jest głębsze, bo okupione wysiłkiem i wrażliwością.  A każde bogactwo wewnętrzne trzeba rozdać.

Ile więc ludzi tyle możliwości, ilu artystów, tyle szans na obdarowanie!

Czytaj więcej...

Wigilia Fundacji Arka Bydgoszcz

W sobotę tj. 12.12.2015r. odbyła się Wigilia Fundacji Arka Bydgoszcz w Restauracji Hotelu „Brda”. Były chwile wzruszeń i radości, były śpiewy, były tańce, łamanie się opłatkiem, radosne składanie sobie życzeń, chwile zadumy. Ponownie wróciliśmy do naszych ukochanych tradycji. Udało nam się dodzwonić do Gwiazdora, który specjalnie z Laponii przyleciał na saniach i obdarował naszych Arkowiczów drobnymi prezencikami. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za to, że w tym szczególnym dniu mogli być z nami, wspólnie świętować i cieszyć się sobą, wspominać. Tym którzy nie mogli być z nami wysyłamy gorące życzenia z wiarą, że spotkamy się w Nowym Roku 2016.

Pozdrawiam :)

Zobacz fotografie

ksiazka tradycja

Zachęcamy do zapoznania się z naszą  kolejną książką pt. „Podziel się tradycją ” wydaną w cyklu wydawniczym „Odkrywamy świat osób niepełnosprawnych ”.
Ta książka to owoc  X konkursu literackiego, którego uczestnicy mieli za zadanie podzielić się z nami tradycjami rodzinnymi, osobistymi  lub regionalnymi, , z wyłączeniem świątecznych, bo o tych dość już opracowań i opowiadań .

Czytaj więcej...

Gazetka z Tryszczyna

Podczas pobytu Fundacji w Tryszczynie, podopieczni jak co roku napisali gazetkę.

Zachęcamy Was do jej przeczytania i do podzielenia się wrażeniami :)

Pobierz Gazetkę. Miłej lektury :)

Proszę państwa, drodzy kapitanowie i sternicy Arki.

tryszczyn oruba

Po moim pierwszym pobycie na pokładzie, jako szczęśliwie zakwalifikowany i jako beneficjent ostateczny pragnę podzielić się swoimi wrażeniami i obserwacjami z pobytu w Tryszczynie. Otóż będąc pierwszy raz czułem się jak u siebie otoczony troską, uwagą i opieką /a często u siebie tego nie mam/. Zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna /z której przyszło mi skorzystać/ i miejsca zajęć znakomite. A poranna gimnastyka  to poezja. Instruktorzy wspaniali i kompetentni. Występy poszczególnych artystów jak i spektakl benefisu końcowego ze wspaniałą choreografią chwytający za serce. Znałem z innych projektów tylko dwie osoby ale klimat na pokładzie pozwolił mi zintegrować się niemal ze wszystkimi. To wzruszające było widzieć jak całe towarzystwo było serdecznie zżyte ze sobą. Mogę tylko żałować że tak późno wpadłem na trop Arki. Pozostaje mi tylko dodać: Arko płyń przez jeziora morza i oceany. Omija mielizny wichry i huragany, niech niepełnosprawni na Twoim pokładzie zawsze dobijają bezpiecznie do celu. Daj nam schronienie i oddech w naszej codziennej niepełnosprawnej doli i niedoli.

Drodzy Państwo, jesteście WIELCY ! Dziękuję  
Zbigniew Oruba
Tryszczyn 2015

W dniach 27.09 -02.10.2015 r. Fundacja Arka Bydgoszcz,  zorganizowała kolejne ogólnopolskie spotkanie  integracyjne osób niepełnosprawnych.

Udział w nim wzięli uczestnicy i laureaci  X  już konkursu literackiego pt.”Podziel się tradycją”. Świętowaliśmy fakt wydania książki zawierającej najciekawsze opowiadania konkursowe. Ukazała się pod konkursowym tytułem „Podziel się tradycją”.  Książka spotkała się z gorącym przyjęciem przez uczestników.

Czytaj więcej...

Zachęcamy do POMOCY !

Fundacja Arka Bydgoszcz prosi o pomoc dla osoby niepełnosprawnej. Mężczyzna nie posiada lewej dolnej i górnej kończyny. Aby mógł godnie żyć potrzebuje aktywnego wózka inwalidzkiego. Przez wieloletnie użytkowanie jego wózek nie nadaję się już do użytku. Nie stać go na zakup nowego a w NFZ może ubiegać się o nowy dopiero za 3 LATA. To zdecydowanie za długo. Liczymy, że wśród osób odwiedzających naszą stronę znajdą się osoby ,które potrafią i chcą pomóc. Może ktoś ma do podarowania aktywny wózek inwalidzki lub może przekazać na ten cel parę złotych. Liczymy na Państwa zrozumienie i chęć niesienia pomocy.
Telefon kontaktowy : 696 425 658

malgorzata mowinska

Do tegorocznej edycji konkursu " Lady D. " , organizowanego przez Panią Poseł Iwonę Kozłowską, którego celem jest nagrodzenie niepełnosprawnych, aktywnych kobiet z naszego województwa, Fundacja wytypowała dwie ciekawe kandydatury - Agatę Krzyżanowską i Małgorzatę Mówińką - Zyśk.
Z ogromną radością oznajmiamy, że nasza koleżanka, pisarka, kompozytorka i malarka Małgorzata Mówińska - Zyśk otrzymała wyróżnienie w kategorii " Kultura i Sztuka".
Jako Fundacja, której celem jest aktywizacja osób niepełnosprawnych, serdecznie dziękujemy obu Panią za dawanie dobrego przykładu innym i udowadnianie, że niepełnosprawność nie jest barierą w działaniu.

Dla tych którzy nie mogli być z nami na koncercie "Kocham Cię życie" mamy krótki filmik z tego wydarzenia

Serdecznie dziękujemy autorowi

Koncert dla Marty Szklarskiej

koncert

Dziękujemy, że byliście wczoraj razem z nami .

Jest nam szczególnie miło, że w koncercie udział wzięła Pani Elżbieta Rusielewicz w-ce wojewoda Kujawsko Pomorski oraz Pani poseł Iwona Kozłowska .

Dziękujemy wszystkim za udział, za wsparcie, za poświęcony czas i oczywiście za chęci.
Gdyby nie Wy koncertu by nie było.

Najszczersze podziękowania oraz wyrazy podziwu kierujemy do niezastąpionych prowadzących Ludmiły Małeckiej i Artura Grudzińskiego oraz do wspaniałych i bardzo odważnych artystów z agencji ART-G.
Nasi Arkowicze pokazali się również z jak najlepszej strony.
Najmilszą niespodziankę sprawiła nam Marta zjawiając się na koncercie.

Dzięki naszemu fotografikowi Januszowi Michalskiemu mamy dla Was kilka zdjęć.

Serdecznie dziękujemy!

Zobacz zdjęcia...

Zapraszamy niepełnosprawnych mieszkańców Bydgoszczy

do udziału w projekcie Zabawa tańcem i śpiewem w ramach, którego odbędą się:

taniec2

  • Warsztaty teatralno – muzyczne z elegantami choreografii, które poprowadzi aktorka scen muzycznych Ludmiła Małecka
  • warsztaty taneczne, które po raz kolejny poprowadzi Barbara Olszewska.

Zajęcia odbywać się będą w ramach niekonwencjonalnych form rehabilitacji, dlatego szczególnie zachęcamy do udziału osoby, które mają problemy z wymową i sprawnością fizyczną.

Zapisy trwają od 1 maja 2015r.

Projekt trwać będzie od czerwca do grudnia 2015, spotkania odbywać się będą 1 x w tygodniu.

 

Nie musisz ładnie śpiewać ani tańczyć. Przyjdź i się przekonaj!

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z fundacją.

bydgoszcz                                       

Fundacja Arka Bydgoszcz

ul. Warszawska 25
(wejście od Unii Lubelskiej 19)

Tel. 52 – 322-56-70, 696 42 56 58

 

Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz

Plakat do pobrania

Deklaracja dostępności

deklaracja dostepnosci

Mamy profil na Facebooku

1% dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

logo 1procent

 

   Czytaj więcej...

Nowa Książka

ksiazka smak szczescia

Rozstrzygnięcie konkursu

Podziel się tradycją - rozstrzygnięcie konkursu

Dnia 18.05.2015 w siedzibie Fundacji Arka Bydgoszcz odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu „Podziel się tradycją” zorganizowanego przez Fundację Arka Bydgoszcz dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Wspomnienia

Z radością powracamy myślami do minionych chwil. Aby wspomnienia ożyły z większą siłą mamy dla Was kilka zdjęć.

Wigilia 2014

Pieczyska 2014 r

Poradnictwo 2015

Razem w lepsze jutro

poradnictwo psychologiczne dla osób niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego.

czytaj więcej

Projekt współfinansowany ze środków PFRON

pefron

Spotkanie z mistrzem

4-pory

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

PAY ROLL

Serdecznie zapraszamy do aktywnego zaangażowania się w działania na rzecz Fundacji!

Szukamy firm, które zechciałyby się zaangażować w akcje przekazywania końcówki od pensji na rzecz naszej Fundacji. Procedura jest bardzo prosta, wystarczy wypełnić krótki formularz i sprawa załatwiona! Sprawdźcie czy w Waszym otoczeniu są osoby lub firmy, które byłyby zainteresowane tą formą wsparcia fundacji. Jeśli tak to prosimy o kontakt-prześlemy Wam materiały i szczegółowe informacje lub skontaktujemy się bezpośrednio ze wskazaną firmą.

Polecamy

Fundacja Arka Bydgoszcz

Nazwa fundacji nie jest przypadkowa. Wiemy z Biblii, że Arka była schronieniem, jak również początkiem nowego lepszego świata.

Współczesna Arka chciałaby poprzez szerzenie idei akceptacji, tolerancji i integracji społecznej przyczynić się do ulepszania tego świata, być wsparciem dla osób niepełnosprawnych i nie tylko.

Zadanie trudne w czasach, gdy zapomina się o podstawowych wartościach.

Poprzez hasło "Odkrywamy Świat Osób Niepełnosprawnych" chcemy społeczeństwu przybliżyć niepełnosprawnych, jakich jeszcze nie znają.

To umożliwi wzajemne poznanie i zrozumienie. Poprzez "okna na świat", jakimi są dla niepełnosprawnych akcje organizowane przez naszą fundację, dajemy im możliwość zaprezentowania swoich jakże nietuzinkowych zdolności.

Społeczeństwo może bardzo wiele nauczyć się od ludzi, którzy codziennie zmagają się z chorobą i cierpieniem, chociażby pokory i cierpliwości, o które tak trudno w życiu codziennym. Niepełnosprawni mogą być wskazówką dla tych, którzy przytłoczeni trudną codziennością zagubili sens życia.

Ufamy, że małymi kroczkami przyczynimy się do pełnej integracji społecznej, bez żadnych podziałów.

Zapraszamy do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciach, czyli do wstąpienia na pokład Arki.

Odmieńcy Andrzeja Jakubiczki ; NIE PYTAJ Agaty Krzyżanowskiej

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 1

Wczoraj 16

W tym tygodniu 41

W tym miesiącu 307

Wszystkie wizyty 939259

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu