Fundacja Arka

Bydgoszcz

10.12.2012 Spotkanie w Inowrocławiu

W dniu 10 grudnia 2012r. w Saloniku Artystyczno-Literackim Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza odbyło się długo przeze mnie oczekiwane spotkanie przedstawicieli Fundacji Arka z mieszkańcami Inowrocławia. Już kilka razy w moim mieście robiłam małe prezentacje przedstawiające dotychczasowy dorobek literacki Fundacji. To spotkanie miało być wyjątkowe. I było, mimo rozczarowania z mojej strony z powodu niewielkiej frekwencji (liczne zaproszenia indywidualne dla przedstawicieli miasta, a także reklama w mediach).

Prezentacja obejmowała głównie tegoroczny wspaniały album oraz kalendarz. Jednak przede wszystkim zaprezentowana została wystawa fotograficzna pana Janusza Michalskiego "Jak kwiaty", którą można było oglądać aż do 15 stycznia i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zaproszeni goście m.in. dyrekcja i pracownicy biblioteki, prezes Stowarzyszenia "Bez barier", młodzież mieli okazję osobiście poznać prezes Fundacji Barbarę Olszewską, która ciekawie opowiadała o kolejnych edycjach książki. Całość spotkania prowadziła Agata Krzyżanowska, a oprawę artystyczną gościnnie zapewniła nam Izabela Zajechowska, której talent wokalny mogliśmy podziwiać podczas gali w Bydgoszczy. Spotkanie było wyjątkowe, także z tego powodu, że był to okres przedświąteczny i refleksyjny, dlatego postaraliśmy się by prezentowane teksty i piosenki również wprowadzały w nastrój nadchodzących świąt. Na ręce Dyrektor Biblioteki pani Doroty Drobnik-Stefańskiej wręczyliśmy album w podziękowaniu za przyjęcie nas w swoje progi, a także za pomoc w zorganizowaniu spotkania i wystawy. Na koniec pan Janusz opowiedział o inspiracjach do stworzenia prezentowanych portretów i zaprosił wszystkich gości do obejrzenia wystawy. Myślę, że mimo wszystko warto przypominać się światu, by o nas nie zapomniał.

Danuta Budna

Mamy profil na Facebooku

1% dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

logo 1procent

 

   Czytaj więcej...

Poradnictwo psychologiczne

Fundacja Arka zaprasza osoby niepełnosprawne do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego

 Czytaj więcej...

pefron logo

"Coś więcej niż tolerancja"

Spotkanie w Inowrocławiu

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Impresje Sercem Malowane

-otwarte warsztaty malarskie dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa Kujawsko Pomorskiego zorganizowane w ramach projektu Ptuj. Sztuka drogą do samodzielności

Czytaj więcej...

ARka na pięciolini

-otwarte warsztaty muzyczne dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa Kujawsko Pomorskiego pt

„ARka na pięciolini”

zorganizowane w ramach projektu

„Sztuka droga do samodzielności„

Czytaj więcej...

Śpiewaj i tańcz dla zdrowia

Zapraszamy niepełnosprawnych mieszkańców Bydgoszczy do udziału w projekcie fundacji  Śpiewaj i tańcz dla zdrowia w ramach, którego odbędą się warsztaty muzyczne, które poprowadzi aktorka scen musicalowych Ludmiła Małecka oraz warsztaty taneczne, które po raz kolejny poprowadzi Barbara Olszewska.

Czytaj więcej...

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 1

Wczoraj 26

W tym tygodniu 35

W tym miesiącu 545

Wszystkie wizyty 923391

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu