Fundacja Arka

Bydgoszcz

W dniu 21. 04.2012 r od godz. 13 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy miała miejsce wystawa fotografii osób niepełnosprawnych autorstwa wyjątkowego fotografa pana Janusza Michalskiego.

Pomysłem wystawy były warsztaty fotograficzne, które w ubiegłym roku odbyły się w Pieczyskach.

Dla osób niepełnosprawnych udział w warsztatach był pewnego rodzaju terapią, spełnieniem marzeń oraz aktem odwagi i przełamaniem własnej nieśmiałości.

Efekt oczarował nas samych - uczestników, ale głównie osoby oglądające tę wystawę, którą nie bez znaczenia nazwano JAK KWIATY... JAK KWIATY. Na tych portretach z łatwością można dostrzec wyjątkowość osobowości uwiecznionych w galerii, ale umiejętność wydobycia tego piękna za pomocą obiektywu to zasługa talentu, ale najbardziej wrażliwości i miłości do drugiego człowieka naszego fotografa- arkowicza pana Janusza. Dziękujemy.

 Następnym bardzo ważnym wydarzeniem dla Fundacji Arka Bydgoszcz jak i nas samych podopiecznych Fundacji było wręczenie i przyznanie statuetki Bydgoszczanina Roku 2011 pani Barbarze Olszewskiej. Nominację zawdzięczamy Gazecie Wyborczej, która doceniła trud i poświęcenie przewodniczącej Arki. Władze Bydgoszczy obecne na tej uroczystości nie ukrywały swojego podziwu i wzruszenia dla jej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz integracji ze społeczeństwem.

Po gratulacjach i części oficjalnej w kinie Centrum Kultury miał miejsce ogromnie wymowny w swym przekazie spektakl wykonany przez osoby niepełnosprawne ze Stowarzyszenia ?Jestem", zaproszone z przyjaznego fundacji Torunia.

Przedstawiona została za pomocą gestów i ogromnie wymownych słów WALKA DOBRA ZE ZŁEM. Zło atakujące dobro, słowami osób sprawnych osoby sprawne inaczej ? Ty kaleko" otrzymywało jednoznaczną odpowiedź KOCHAM CIĘ. I w ten sposób oczywiście zwyciężyło. Niech taka właśnie miłość przekłada się na każdy dzień. Dobro zawsze do nas wraca i chociaż niekoniecznie od osób obdarowywanych, ale nie o to w tym chodzi.

Poruszyło to widzów i pozostawiło w zadumie nad naszym życiem. Nad tym, co w nim liczy się najbardziej. Za to Wam również dziękujemy i zapraszamy ponownie.

W ramach integracji zatańczyliśmy taniec w kręgu, który poprowadziła pani Irenka Petrykowska. Wywołała tym samym radość i uśmiech na buziach uczestników.

 Spotkanie było ogromnie satysfakcjonujące, radosne i dające siłę do pokonywania swoich własnych przeciwności ? dla każdego innych- jego własnych.

Za uczestnictwo, aktywność i wspólnie spędzony czas dziękujemy i do zobaczenia:)

 

Renata Pawelczak

Film z wystawy fotografii pt. "jak kwiaty..."

 

 

plakat jak kwiaty

Mamy profil na Facebooku

1% dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

logo 1procent

 

   Czytaj więcej...

Poradnictwo psychologiczne

Fundacja Arka zaprasza osoby niepełnosprawne do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego

 Czytaj więcej...

pefron logo

"Coś więcej niż tolerancja"

Spotkanie w Inowrocławiu

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Impresje Sercem Malowane

-otwarte warsztaty malarskie dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa Kujawsko Pomorskiego zorganizowane w ramach projektu Ptuj. Sztuka drogą do samodzielności

Czytaj więcej...

ARka na pięciolini

-otwarte warsztaty muzyczne dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa Kujawsko Pomorskiego pt

„ARka na pięciolini”

zorganizowane w ramach projektu

„Sztuka droga do samodzielności„

Czytaj więcej...

Śpiewaj i tańcz dla zdrowia

Zapraszamy niepełnosprawnych mieszkańców Bydgoszczy do udziału w projekcie fundacji  Śpiewaj i tańcz dla zdrowia w ramach, którego odbędą się warsztaty muzyczne, które poprowadzi aktorka scen musicalowych Ludmiła Małecka oraz warsztaty taneczne, które po raz kolejny poprowadzi Barbara Olszewska.

Czytaj więcej...

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 1

Wczoraj 26

W tym tygodniu 35

W tym miesiącu 545

Wszystkie wizyty 923391

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu