Fundacja Arka

Bydgoszcz

Życzenia Noworoczne

Życzenia Noworoczne

 

Drodzy Arkowicze,

długo myślałam czego nam wszystkim życzyć z okazji zbliżającego się Nowego Roku. Sytuacja nie jest łatwa. Ciągle napływają do nas coraz to nowe informacje, jeśli nie o wojnie, to o tym, że ludzie umierają. Czujemy się osieroceni i wiadomo, że ten świat nigdy już nie będzie tak piękny….. Wreszcie też i wielu z nas przeżyło swoje pierwsze święta bez bliskich osób, które jeszcze rok temu zasiadały z nami do wigilijnego stołu…. Wielu z nas doświadczyło rozpadu tego, co nazywaliśmy szczęściem.

Kołysałam w sercu tę myśl czego możemy sobie wzajemnie życzyć, a nie chciałam zatrzymywać się na sztampowych zdaniach, które wszyscy znamy. I znalazłam zaskakującą inspirację! Otóż wspomniana inspiracja wałęsa się sukcesywnie pod moimi nogami, pozwalając od czasu do czasu, bym ją pogłaskała. Mam na myśli moją kotkę, która wabi się Kruszynka, konkretnie zaś kolor jej sierści. Otóż Kruszynka jest rudawo-czarna, a właściwie złota z czarnymi plamkami. O kotach w ten sposób umaszczonych krąży pewna legenda. Otóż w swej pierwszej postaci były one po prostu czarne. Jednak słońce niechcący rozlało na tych kotach swoje złote promienie, powodując, że dominującym kolorem jest złoty. I tego pragnę Wam i sobie życzyć, aby, nawet jeśli nasza rzeczywistość, a czasem i nasze wnętrza, w wyniku trudnych doświadczeń ciemnieją, nabierają ponurych odcieni…. Życzę Wam i sobie, by Słońce rozlewało w nas swoje ciepłe promienie i kolorowało nas na złoto. Każdy z nas ma własne Słońce: źródło siły, inspiracji, ciepła, miłości i przytulenia. Pozwalajmy więc siebie ozłocić i rozjaśniać każdego dnia, abyśmy rozsiewali światło, radość i nadzieję dla innych. Niech się nam spełnią wszystkie marzenia. Niech Nowy 2023 rok przyniesie nowe perspektywy rozwoju, pokój na świecie i w naszych sercach, a zdrówko nam wszystkim dopisuje!

Wszystkiego Najlepszego!

 

Barbara Olszewska

Iwona Skorupska

Emilia Glugla

 

new year

 

Mamy profil na Facebooku

1,5 % dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1,5%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

 

1 5 3x2

   Czytaj więcej...

Poradnictwo psychologiczne

Fundacja Arka zaprasza osoby niepełnosprawne do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego

 Czytaj więcej...

pefron logo

"Coś więcej niż tolerancja"

Spotkanie w Inowrocławiu

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Impresje Sercem Malowane

-otwarte warsztaty malarskie dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa Kujawsko Pomorskiego zorganizowane w ramach projektu Ptuj. Sztuka drogą do samodzielności

Czytaj więcej...

ARka na pięciolini

-otwarte warsztaty muzyczne dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa Kujawsko Pomorskiego pt

„ARka na pięciolini”

zorganizowane w ramach projektu

„Sztuka droga do samodzielności„

Czytaj więcej...

Śpiewaj i tańcz dla zdrowia

Zapraszamy niepełnosprawnych mieszkańców Bydgoszczy do udziału w projekcie fundacji  Śpiewaj i tańcz dla zdrowia w ramach, którego odbędą się warsztaty muzyczne, które poprowadzi aktorka scen musicalowych Ludmiła Małecka oraz warsztaty taneczne, które po raz kolejny poprowadzi Barbara Olszewska.

Czytaj więcej...

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 327

Wczoraj 218

W tym tygodniu 1197

W tym miesiącu 2168

Wszystkie wizyty 1177892

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu